איזה סוגי בוטוקס קיימים? מאמר חובה לפני שהולכים להזריק!

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

לבוטוקס שימושים רבים ברפואה הקלינית והאסתטית שהעיקרים שבהם הם העלמת קמטים בעיקר בשליש העליון של הפנים, מיגרנות וטיפול בהזעת יתר. הבוטוקס מתפקד בעיקר כחומר משתק מה שהופך אותו לקריטי לשימושיו הרבים. השימוש הראשון בו נעשה בשנות השמונים בעיקר כטיפול בפזילה ועין עצלה. לאחר שבוטוקס קיבל את אישורו של מנהל התרופות האמריקאי, התפתחו שימושיו לאלה המוכרים לנו כיום.

מהם בוטוקס ודיספורט
בשוק כיום מסתובבים שני סוגי בוטוקס המופקים באותה צורה ומאותה משפחה הנקראים: בוטוקס ודיספורט. החומר הפעיל בשניהם הוא בוטולינום טוקסין. בוטולינום טוקסין הינו רעלן משמע, חלבון שמיוצר ע"י חיידק. מטרתו היא לחסום את שחרור החומר הגורם לפעילות עצבית סביב אזור ההזרקה. השריר עקב ההזרקה מפסיק לפעול ולהתכווץ ולאחר תקופה של כמה חודשים מתפוגגת ההשפעה של ההזרקה. בגלל שהרעלן זר לגוף יכולה להיות אפשרות שחלק קטן מהאוכלוסייה יפתחו נוגדנים כלפיו והוא לא ישפיע עליהם. דבר זה קורה כאשר ישנן הזרקות במרווחי זמן קצרים מדי ולכן חשוב להזריק את הכמות הנכונה במרווחים הנכונים.

הבדלים בין סוגי הבוטוקס
החומרים מופקים באותה דרך ושייכים לאותה משפחת חומרים אך יש ביניהם כמה הבדלים עיקריים:
– בוטולינום טוקסין נקרא "הבוטוקס המקורי" מה שהופך אותו למועדף יותר להזרקה בקרב מטופלים אך מחזיק כמעט פי שניים פחות זמן מדיספורט, דיספורט מחזיק בין 6 ל8 חודשים ובוטולינום מחזיק עד 4 חודשים.
– הבדל נוסף הוא הזמן בו לוקח לחומרים להשפיע, לדיספורט לוקח יום יומיים בכדי לחזות בתוצאות בעוד שלבוטוקס המקורי לוקח בערך 4 ימים.
– בוטולינום טוקסין הוא חומר מרוכז וחזק יותר מאשר הדיספורט, אופן ההזרקה יוחלט ע"י הרופא על פי צורך ומטרת הטיפול.

תופעות לוואי אפשריות
תפקיד הבוטוקס הוא לשתק את השרירים בכל שימוש וכל פעולה שבה הוא לוקח חלק. לכן, הוא נחשב למאוד בטוח להזרקה ותופעות לוואי קשות הן נדירות ביותר. ניתן לצפות לתופעות קלות בימים הראשונים הכוללות אודם, חולשה קלה, סחרחורת ונפיחות קלה. אם אתם חווים כל דבר חריג, חשוב לדבר עם הרופא המטפל.

מה ההבדל בין בוטוקס לחומצה היאלורונית
חומרי מילוי ובוטוקס הם חומרים שונים בעלי מטרה שונה לחלוטין. מטרת הבוטוקס היא לעבוד על שרירים ולשתק אותם בכדי להפסיק את פעילותם וחומרי מילוי כמו למשל חומצה היאלורונית מטרתם למלא חוסרים בנפח העור. בהרבה טיפולים נהוג לשלב את שניהם בכדי לקבל תוצאה מקסימלית.


לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

מאמרים נוספים