מה עושים ולא עושים אחרי טיפול בוטוקס?

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

אחרי שעברתם את טיפול הבוטוקס יש כמה כללים חשובים שכדאי לעקוב אחריהם בכדי שהטיפול ישפיע על גופך בצורה הכי מיטבית שניתן. מטרת הכללים היא למנוע תזוזה של הבוטוקס מהאזור המיועד לכך על מנת שלא יהיו תופעות לוואי לא רצויות ושהתוצאה תהיה הכי אופטימלית שהיא יכולה להיות. אפילו שהליך הבוטוקס הוא הליך קצר ופשוט חשוב שהוא יתבצע ע"י רופא מוסמך ובעל ניסיון בטיפולי בוטוקס. הפנים שלנו הם חלק חשוב ממי שאנחנו ופגיעה באסתטיות של מראה הפנים יכולה לגרום לסבל רב. בנוסף, חשוב לא להגזים כיוון שיותר מדי בוטוקס יכול לגרום לפנים שלנו להישאר נטולות הבעה והשאיפה היא החלקת הקמטים אך להותיר מראה פנים טבעי עם יכולות הבעה.

מה אסור לעשות אחרי הטיפול?
– הימנעו מעיסוי או שפשוף האזורים במהלך היממה שלאחר הטיפול שכן הבוטוקס יכול להתפרש לאזורים אחרים
– הימנעו מפעילות פיזית מאומצת, יכולה להגביר את זרימת הדם
– צריכת אלכוהול יכולה לדלל את הדם ולכן גם ממנו מומלץ להימנע ב24 שעות שלאחר הטיפול
– להימנע ממדללי דם ובמידת הצורך קחו משככי כאבים שלא משפיעים על סמיכות הדם
– המתינו כשבועיים להשפעת הטיפול בצורה המלאה
– הימנעו מחשיפה לשמש / שהייה במקומות חמים ולחים ביממה לאחר הטיפול והקפידו על קרם הגנה לפנים
– הימנעו מאכילת מאכלים חמים ושתיית משקאות חמים
– הימנעו משכיבה במשך 4 שעות לפחות לאחר הטיפול
– אם את מניקה או בהריון, הימנעי מטיפול בוטוקס בשלב זה!
– הימנעי מעיסוי באזור הרקות למשך כשבועיים לאחר הזרקת בוטוקס

מה אפשר לעשות במידה ויש נפיחות?
אפשר להשתמש בשקית קרח במידה ונוצרת נפיחות באזור מסויים בפנים. לרוב לאחר טיפול בוטוקס אין כמעט תופעות לוואי בעייתיות אך כן יכולה להיווצר נפיחות במקומות בהם הוזרק הבוטוקס ובמקרים אלו הנחת שקית קרח ל 10 דקות רצוף יכולה למנוע נפיחות רבה מדי ולהפיג את התחושה שיוצרת הנפיחות.


תופעות לוואי אפשריות
טיפול בוטוקס נמשך בין 10 דקות ל 15 דקות ולאחריו יכולות להתרחש תופעות לוואי קלות החולפות מעצמן כמו: צריבה קלה, שטפי דם, כאב ראש ואדמומיות. התופעות האלו יעברו מעצמן ואין סיבה לחשוש מפניהן. חשוב להקשיב להוראות הרופא המטפל בכדי להתמודד עם תופעות אלו.

מהי תקופת ההחלמה לאחר טיפול בבוטוקס
הבשורות הטובות הן שאין צורך בתקופת החלמה לאחר הזרקות בוטוקס כי למעשה ביום הטיפול עצמו ותוך זמן קצר מאוד המטופל יכול לחזור לשגרת חייו המלאה.

לסיכום, טיפולי בוטוקס סבלו בעבר ממוניטין שלילי משום שבהרבה מקרים התוצאה הייתה מוגזמת והמטופלים התאפיינו במראה קפוא וחסר הבעה. הסיבה לכך היא חוסר מיומנות של הרופאים בין אם הזרקה מוגזמת מדי של החומר או בבחירה לא מדוייקת מספיק של הנקודות אליהן הוזרק הבוטוקס. חשוב לזכור שהבוטוקס הוא רעלן החוסם את שחרורם של מוליכים עצביים חיוניים הגורמים לקמטים באזור הפנים שלנו. חסימת המוליך מונעת הפעלת שרירים מסויימים מה שיוצר את אפקט המראה החלק בפנים. רופא מיומן יידע להקפיד על המינון הנכון בהזרקת בוטוקס בהתאם למבנה הספציפי של המטופלת או המטופל וייתן לכם את ההוראות הנדרשות לשמירת הטיפול בצורה הכי אופטימלית שניתן.

לקבלת שיחת ייעוץ ראשונית מלאו פרטים עכשיו!

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

מאמרים נוספים